
V pondělí 22. června bylo v Pallotinském centru misijní animace v Konstancině-Jeziorně u Varšavy zahájeno letošní Direktorium – dvoutýdenní formační setkání pallotinů z obou polských provincií.
Setkání se účastní 65 spolubratrů, kteří působí na různých místech Polska i v zahraničí. Mezi účastníky je také P. Wojciech Zubkowicz SAC, který působí v pallotinské komunitě v Jámách v České republice.
Direktorium je důležitou součástí trvalé formace pallotinů. Jeho program zahrnuje společnou modlitbu, duchovní obnovu, přednášky, zamyšlení nad kněžskou službou i vzájemné sdílení pastoračních zkušeností.
Úvodní slavnostní eucharistii předsedal arcibiskup Adrian Galbas SAC, pallotin a varšavský metropolita. Zahájení Direkoria se zúčastnili také provinciálové obou polských provincií Společnosti katolického apoštolátu: P. Waldemar Pawlik SAC, provinciál Provincie Krista Krále se sídlem ve Varšavě, a P. Przemysław Podlejski SAC, provinciál Provincie Zvěstování Páně se sídlem v Poznani.
Během následujících dvou týdnů účastníci prožijí intenzivní čas duchovní obnovy, formace a bratrského společenství. Program nabízí odborné přednášky, setkání s pozvanými hosty i prostor pro sdílení zkušeností z pastorace v Polsku i na zahraničních misijních působištích.
Kéž tento společný čas přinese hojné duchovní ovoce, posílí všechny účastníky v uskutečňování charismatu sv. Vincence Pallottiho a obnoví jejich horlivost i věrnost ve službě církvi a lidem, ke kterým jsou posláni.